WordUp! Kalisz online

07 maja 2020 kanał WordUp! Kalisz na YouTube 18:00–21:00

Oglądaj!

Czym jest WordPress?

WordPress jest otwartym oprogramowaniem, z którym stworzysz piękną witrynę, blog czy aplikację. Jest używany do napędzania ponad 30% stron internetowych. Globalnie! Nie ma znaczenia, co chcesz zrobić w internecie, prędzej czy później i tak trafisz na WordPressa ;). Odwiedź oficjalny serwis WordPress PL i poznaj jego możliwości.

Czym jest WordUp! Kalisz?

Logo WordUp! Kalisz.

Jest nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy z nas jest inny, każdy z nas używa WordPressa inaczej. Poznaj nas trochę lepiej.

Tematyka spotkania online.

Obiecaliśmy Wam w lutym, że spotkamy się w maju. Nikt nie mógł przewidzieć rozwoju wydarzeń. Jednak nie ma takiej siły, która by nas zatrzymała! Robimy to, tak jak obiecaliśmy! Online, bo przecież internet to nasze naturalne środowisko pracy ;). Dzięki pomocy przyjaciół z całej Polski!

Tym razem spełniamy prośby osób tworzących treści i mamy świetną prezentację o pracy z obrazkami w WordPressie. Dla koderów mamy skarbnice wiedzy na tematy: jak migrować WordPressa bez niepotrzebnych wtyczek lub czy można stworzyć motyw potomny do motywu potomnego?

Pierwszy raz mamy też prawdziwe case study dużego projektu, który zaledwie kilka dni temu pojawił się w sieci. Gutenberg i REACT to słowa klucze do tej prezentacji.

Mało? No jasne że mało! Słyszeliście o Ustawie z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych? Nie? Jeśli tworzycie treści lub witryny internetowe, to lepiej dla Was i waszych klientów, żebyście poczytali co i jak powinniście wdrożyć na niektórych serwisach. WCAG to odpowiedź na Wasze pytania. Czym jest WCAG i po co wdrażać go na strony? Czyli informacje, porady i ogólnie „z czym to się je” 😉 – oto temat prezentacji Norberta Niedojadło, który przybliży nam ten temat.


Partnerzy.

Staramy się, aby każde nasze spotkanie miało jakiegoś partnera, który zapewni uczestnikom dostęp do napoi w barze, przekąsek czy też wspomoże ciekawym gadżetem. Tym razem nie ma na to szans 😉 Tylko smutno by nam było bez partnera…


Skoro mamy edycję online, to i partner musi być online! Przywitajcie najlepiej poinformowaną sowę w wordpressowym świadku! Panie i Panowie – WordPressówka.pl!


Partnerem warto być! Chcesz nim zostać? Daj znać przez formularz poniżej.

    Agenda

    Photo by Anete Lūsiņa on Unsplash

    Pięć prezentacji. Start o 18:00. 10 minut czasu na dyskusję i kontakt online z prelegentami na czacie pomiędzy prezentacjami. Daj znać jeśli też chcesz wystąpić, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.


    Logo WordUp! Kalisz.

    Start.

    18:00

    Odpalenie, powitanie, kilka słów o WordUp! Kalisz i obowiązkowy ŻenującyŻartProwadzącego®


    Jak przygotować zdjęcia na blog?

    18:08 – 18:36

    Praca ze zdjęciami jest codziennością dla zdecydowanej większości z nas. Tylko czy robimy to dobrze i mądrze?

    Prezentacja skierowana jest do blogerek i blogerów, którzy nie mają wiedzy i umiejętności technicznych, ale chcą ulepszyć swoje blogi na WordPress i właściwie korzystać z tego systemu.

    18:36 – 18:46

    Dyskusja 😉


    Motyw wnuk.

    18:46 – 18:55

    Jak zrobić motyw potomny motywowi potomnemu.

    I do tego tak, żeby to działało? Da się 🙂

    18:55 – 19:05

    Dyskusja 😉


    Edytor blokowy na stronie firmowej – case study strony cyberfolks.pl.

    19:05 – 19:58

    Magda podczas prezentacji opowie o tym jak dostosowała stronę cyberfolks.pl pod edytor blokowy w WordPressie. Pokaże jak wykorzystuje natywne bloki oraz opowie o tworzeniu własnych bloków Gutenberga. Podzieli się także kilkoma zasobami, które pomogą ruszyć z nauką kodowania bloków w JS i React.

    19:58 – 20:08

    Dyskusja 😉


    Czym jest WCAG i po co wdrażać go na strony?

    20:08 – 20:43

    „Czym jest WCAG i po co wdrażać go na strony?”, czyli informacje, porady i ogólnie „z czym to się je” ;-).

    20:43 – 20:53

    Dyskusja 😉


    Szybka migracja WordPressa bez użycia wtyczek,

    20:53 – 21:12

    Maciek w prezentacji pokaże w jaki sposób zautomatyzować i przyspieszyć migrację WordPressa między serwerami.

    21:12 – 21:17

    Dyskusja 😉


    Logo WordUp! Kalisz.

    Kilka słów na do-wi-dze-nia

    21:12 – … 😉


    Prelegenci

    Kochamy Was bo dzielicie się wiedzą za darmo i w ramach budowania społeczności WordPressa w Kaliszu! Chwała Wam! ;).
    Zgodnie z kolejnością prelekcji.

    Izabela Karkocha

    Jak przygotować zdjęcia na blog?

    Z natury i wykształcenia jestem matematykiem, dlatego nie znajdziesz u mnie barwnych opisów, za to możesz się spodziewać konkretnej wiedzy i wskazówek.

    Z WordPress przyjaźnię się od ponad 10 lat, znamy się głównie od strony programistycznej, a ostatnio poznajemy się bliżej również od strony blogowej, co jak się okazało jest zupełnie inną bajką. 

    Odkrywając tę bajkę, pomagam blogerkom i blogerom właściwie dbać i ulepszać swoje WordPressy.


    Łukasz Jasiński

    Motyw wnuk.

    Z WordPressem od jakichś 10 lat. Pamiętam nawet paski Ludwika. Developer, głównie backend, freelancer.

    Jak męczą mnie komputery chowam się w warsztaciku stolarskim i coś dłubię.


    Magdalena Paciorek

    Edytor blokowy na stronie firmowej – case study strony cyberfolks.pl.

    WordPress Evangelist @ cyberfolks.pl, WordPress & Gutenberg developer na freelansie. Po godzinach współorganizuje WordUp Poznań i WordCamp Europe.


    Norbert Niedojadło

    Czym jest WCAG i po co wdrażać go na strony?

    CEO firmy Outsourcingowej w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych.

    Prowadzący mały, zdalny i kameralny Software House. W branży IT od 11 lat. Programista WordPressa, miłośnik Elementora i współtwórca kilku ciekawych projektów właśnie w Elementorze. Trochę z focusowany na punkcie szybkości lądowania stron w WordPress. 

    Założyciel fundacji pomocy osobą niepełnosprawnym a jednocześnie ich były mentor. Aktywizujący osoby niepełnosprawne w branży IT ale też i w życiu codziennym. Prywatnie pasjonat szybownictwa, Członek Aeroklubu Kujawskiego oraz pasjonat starych samochód z czasów PRL.


    Maciej Kuchnik

    Szybka migracja WordPressa bez użycia wtyczek.

    Swoją przygodę z WordPressem zacząłem w 2009 roku, trafiłem wtedy do lokalnego portalu informacyjnego, tam po raz pierwszy go zobaczyłem. Od tego czasu WordPress zagościł na stałe w moim życiu. Z czasem zacząłem budować kolejne strony korzystając z tego CMSa, zaczynając od prostych stron, z czasem przechodząc do co raz bardziej złożonych projektów. Dziś WordPress jest moim głównym zajęciem, buduję na nim strony, tworzę motywy, wtyczki, obsługuję strony moich klientów.

    Jestem aktywnym członkiem polskiej społeczności WordPressa, wielokrotnie byłem prelegentem na WordUpach i WordCampach. Po 10 latach pracy z WordPressem przyszedł czas na dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem na maciejkuchnik.pl i w podcaście Rób WordPressa.


    pssst… chcesz być prelegentem?
    Zgłoś się za pomocą dedykowanej strony!


    Kto może uczestniczyć w WordUp! Kalisz online?

    Ty! Nie ważne czy jesteś blogerem, korzystasz z WordPressa zawodowo i grzebanie w core jest dla ciebie chlebem powszednim, czy też nie masz jeszcze swojej strony internetowej.

    U nas nie ma to znaczenia.

    Jestem tylko blogerem, technikalia mnie przerażają!

    Fantastycznie! WordPress jest systemem, który pozwala na zarządzanie treścią.

    Nie musisz znać się na technicznych aspektach robienia stron internetowych.

    Podstawy zawsze chętnie wytłumaczą Ci członkowie społeczności – Ty skup się na tym, co robisz najlepiej – twórz dobre i wartościowe treści! Resztą zajmie się WordPress ;).

    Potrzebuje stronę internetową, ale nie mam pieniędzy.

    Być może chcesz coś zrobić na rzecz lokalnej społeczności lub otwierasz własny biznes, ale nie wiesz jak zrobić stronę internetową?

    Nic prostszego, zapisz się i obejrzyj WordUp! Kalisz na naszym kanale na YT, a znajdziesz kogoś, kto podpowie jak zrobić to we własnym zakresie. Bez żadnych funduszy! WordPress jest darmowy! Zawsze był i zawsze taki będzie!

    Nie wiem czy to dla mnie?

    Sprawdź, przekonaj się! Postaramy się, aby atmosfera była luźna i nikt nie siedział sam na czacie! To u nas bardzo ważne. Nie ma znaczenia czy poznałeś WordPresa wczoraj, czy wiele lat temu.

    Zwracamy uwagę na integrację społeczności. Nawet jeśli na początku będziesz sam, to w przerwie pomiędzy prezentacjami, możesz nagle dołączyć do najbardziej hardcorowych programistów WordPressa w Polsce… i nic się nie stanie.

    Są tacy sami jak Ty, piją piwo, zieloną herbatę lub mają uczulenie na gluten. Poznajcie się, to tego wieczoru najważniejsze!

    Jestem hardkorem! Kodze nawet przez sen!

    Grubo, ale o to chodzi! Kod to poezja! Nie martw się, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

    Po pierwsze, jeśli znasz WordPressa jak własną kieszeń, może podzielisz się tą wiedzą z innymi członkami społeczności? Daj znać, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.

    Po drugie, staramy się, aby na każdym spotkaniu pojawili się goście spoza Kalisza, którzy na WordPressie zjedli zęby. Na pewno spotkasz ich na WordUp! Kalisz. Nawet jeśli tego dnia nie będą mieli prezentacji, to zapewniam Cię, będą siedzieć na czacie i czekać, aby z Tobą porozmawiać.

    Prelegenci z WordCamp Polska lub WordCamp Europe? Proszę bardzo 😉 Osoby pracujące w Automatticu (twórcy WordPressa)? Bardzo proszę! Najbardziej aktywni członkowie polskiej społeczności i organizatorzy innych WordUpów? Oczywiście! Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin, Białystok, Trójmiasto, Toruń, Silesia! Postaramy się, aby odwiedzali nas stale w Kaliszu online – mamy swoje układy ;).

    Jak przebiega WordUp! Kalisz online?

    Photo by Jade Masri on Unsplash

    Na luzie. Na bardzo dużym luzie ;). Pamiętaj, że to spotkanie ma na celu budowanie społeczności i dzielenie się wiedzą z każdym. Dlatego też jedyne czego wymagamy, to otwarta głowa.

    Reszta nie ma znaczenia.
    Twój strój, kolor włosów, wzrost, poglądy nas nie interesują.
    Każdy jest równy wobec WordPressa ;).


    Na spotkaniach zachowujemy się swobodnie, pijemy napoje, wymieniamy się spostrzeżeniami i nie budujemy sztucznych podziałów między osobą występującą a resztą uczestników. Za chwile prowadzący może zagadać Cię na czacie ;).

    Udział zawsze jest bezpłatny! Oczywiście będzie nam diabelnie miło, jeśli polubisz naszą stronę na FB, profil na LinkedIn czy też zapiszesz się na nasze wydarzenie na MeetUpie. Nie ma to jednak wpływu na Twój udział. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść.

    Lokalizacja

    Kanał WordUp! Kalisz na YouTube.

    Kanał WordUp! Kalisz na YouTube

    Tak, edycja online, nie ma wyjścia. Zamiast odwiedzać kolejny, kaliski lokal, musimy przysiąść na YouTube ;). Ale nie martwcie się, jakoś postaramy się Wam to wynagrodzić i sprawić, żebyście poczuli się jakbyście byli w Kaliszu ;).

    Kalisz

    Kalisz, Park Miejski
    Kalisz, Park Miejski

    Co tu dużo mówić. Kalisz to Kalisz ;). Miejsce o najstarszej metryce pisanej w Polsce, Wenecja północy. Miasto z wielkim dziejowym pechem i z ogromnymi ambicjami. Spokój, cisza, nic się nie dzieje… droga na Ostrołękę.

    Jednym słowem najpiękniejsze miasto na świecie!

    Kalisz w Wikipedii