WordUp! Kalisz nr 3

16 maja 2019 Kaliszfornia 18:00–20:00

Czym jest WordPress?

WordPress jest otwartym oprogramowaniem, z którym stworzysz piękną witrynę, blog czy aplikację. Jest używany do napędzania ponad 30% stron internetowych. Globalnie! Nie ma znaczenia, co chcesz zrobić w internecie, prędzej czy później i tak trafisz na WordPressa ;). Odwiedź oficjalny serwis WordPress PL i poznaj jego możliwości.

Czym jest WordUp! Kalisz?

Logo WordUp! Kalisz.

Jest nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy z nas jest inny, każdy z nas używa WordPressa inaczej. Poznaj nas trochę lepiej.

Tematyka spotkania nr 3

Dobór prelegentów pozwoli osobom niezwiązanym z WordPressem bezpośrednio, lecz zajmującym się technologiami internetowymi, na zdobycie sporej dawki wiedzy z dziedziny analityki, SEO, eMarketingu czy też komunikacji developera z klientem. Oczywiście nie zabraknie też prezentacji typowo technicznej!


Partnerzy

Staramy się, aby każde nasze spotkanie miało jakiegoś partnera, który zapewni uczestnikom dostęp do napoi w barze, przekąsek czy też wspomoże ciekawym gadżetem. Lecz o tym dowiesz się już bezpośrednio na spotkaniu ;).


Tym razem mamy partnera ;), takiego fajnego ;). O sobie mówią, że: „Smarthost.pl to nowoczesny i zautomatyzowany system hostingowy opierający się na sprawdzonych rozwiązaniach w zakresie zarządzania usługami.
Regularna opieka administratorów, szybkie dyski SSD w macierzach RAID i regularne kopie bezpieczeństwa zapewniają bezawaryjne działanie Twojej strony internetowej.”

My za to wiemy, że za tymi wszystkimi macierzami stoją fajni ludzie … i gadżety! A jak! Nic nie możemy mówić, ale ekipa z Częstochowy ma przywieźć ze sobą trochę wesołych upominków dla Was (o darmowych kontach na hosting też nie możemy nic wspominać!).


Partnerem warto być! Chcesz nim zostać? Daj znać przez formularz poniżej.

  Agenda

  Photo by Anete Lūsiņa on Unsplash

  Trzy prezentacje. Start o 18:00. Dużo czasu na dyskusję i bezpośredni kontakt z prelegentami w luźnej atmosferze. Daj znać jeśli też chcesz wystąpić, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.


  Logo WordUp! Kalisz.

  Start.

  18:00

  Odpalenie, powitanie, kilka słów o WordUp! Kalisz i obowiązkowy ŻenującyŻartProwadzącego®


  Skoro content to król, to gdzie jest królowa?

  18:10 – 18:40

  Bardzo często słyszy się określenie „content is king”. Wiele osób przywykło już do tego, że w obecnych czasach trzeba stawiać przede wszystkim na treść i to ona jest kluczowa w procesie rozwoju swojej strony i docierania do jak największego grona odbiorców. Jednak kim byłby król bez własnego królestwa a przede wszystkim bez swojej królowej? Patrząc na content musimy właśnie spojrzeć z tej perspektywy. Gdzie znaleźć to mityczne królestwo i kim jest ta królowa odpowiednia dla naszego króla, która wraz z nim stworzy idealną królewską parę.

  Właśnie o tym opowie Łukasz Kołodziejczyk podczas swojej prezentacji zwracając uwagę na fakt, że na content trzeba umieć spojrzeć znacznie głębiej aby zrozumieć prawdziwy sens stwierdzenia, że to treść jest królem bowiem prawda nie jest tutaj wcale aż tak oczywista. Co zrobić aby nasz content faktycznie niepodzielnie rządził? Jak poznać potrzeby naszych użytkowników i zadbać o nich tak jak dobry władca dba o swoich poddanych? To tylko część z pytań, na które postara się odpowiedzieć.

  18:40 – 18:50

  Dyskusja 😉


  Dlaczego polecamy WordPress’a. Komunikacja developera z klientem.

  18:50 – 19:20

  Realizacja i obsługa strony z punktu widzenia developera. Spojrzenie na błędy, zaniedbania w komunikacji z klientem i ich konsekwencje.

  19:20 – 19:30

  Dyskusja 😉


  Tworzenie bloków Gutenberga za pomocą ACF Fields.

  19:30 – 19:50

  Jak tworzyć własne bloki za pomocą Advanced Custom Fields. Na co zwracać uwagę, na jakie problemy można natrafić i jak ułatwić sobie życie wplątując w to odrobinę Timbera.

  19:50 – 20:00

  Dyskusja 😉


  Logo WordUp! Kalisz.

  Kilka słów na do-wi-dze-nia

  20:00 – … 😉


  Prelegenci

  Kochamy Was bo dzielicie się wiedzą za darmo i w ramach budowania społeczności WordPressa w Kaliszu! Chwała Wam! ;).
  Zgodnie z kolejnością prelekcji.

  Łukasz Kołodziejczyk

  Skoro content to król, to gdzie jest królowa?

  Specjalista SEO i analityk pracujący dla Onetu i marzący o tym aby zobaczyć kiedyś duży serwis Onetu działający na WordPressie. Miłośnik szukania dziury w całym i podważania uznanych założeń. Wyznawca teorii, ze potencjalnie wszystko da się przeanalizować tylko jak na złość nie wszystko chce dać się analizować. Wierzy w to, że na eMarketing trzeba umieć spojrzeć z szerszej perspektywy. SEO uznaje nie tylko za kanał dotarcia do użytkowników ale również realną szansę na poznanie ich potrzeb.


  Marcin Jóźwiak

  Dlaczego polecamy WordPress’a. Komunikacja developera z klientem.

  Marcin Jóźwiak – właściciel Dream Focus – od lat zajmuje się projektowaniem, kodowaniem, obsługą stron internetowych. Pracuje z klientami indywidualnymi i korporacyjnymi, prowadząc konsultacje, pomaga we wdrażaniu zmian. Wśród jego klientów są m. in.: Remondis Electrorecycling sp z o o., Elektro-System S.A., Centrum Zdrowia Dziecka, RTCK, Eko-Punkt S.A.


  Maciek Palmowski

  Tworzenie bloków Gutenberga za pomocą ACF Fields.

  Jest programistą – hobbystycznie (rozwija Timbera) i zawodowo (pracuje w OsomStudio). Kiedy jednak odejdzie od klawiatury jeździ na rowerze albo gra w gry.


  pssst… chcesz być prelegentem?
  Zgłoś się za pomocą dedykowanej strony!


  Kto może przyjść na WordUp! Kalisz?

  Ty! Nie ważne czy jesteś blogerem, korzystasz z WordPressa zawodowo i grzebanie w core jest dla ciebie chlebem powszednim, czy też nie masz jeszcze swojej strony internetowej.

  U nas nie ma to znaczenia.

  Jestem tylko blogerem, technikalia mnie przerażają!

  Fantastycznie! WordPress jest systemem, który pozwala na zarządzanie treścią.

  Nie musisz znać się na technicznych aspektach robienia stron internetowych.

  Podstawy zawsze chętnie wytłumaczą Ci członkowie społeczności – Ty skup się na tym, co robisz najlepiej – twórz dobre i wartościowe treści! Resztą zajmie się WordPress ;).

  Potrzebuje stronę internetową, ale nie mam pieniędzy.

  Być może chcesz coś zrobić na rzecz lokalnej społeczności lub otwierasz własny biznes, ale nie wiesz jak zrobić stronę internetową?

  Nic prostszego, przyjdź na WordUp! Kalisz, a znajdziesz kogoś, kto podpowie jak zrobić to we własnym zakresie. Bez żadnych funduszy! WordPress jest darmowy! Zawsze był i zawsze taki będzie!

  Nie wiem czy to dla mnie?

  Przyjdź, przekonaj się! Postaramy się, aby atmosfera była luźna i nikt nie siedział sam! To u nas bardzo ważne. Nie ma znaczenia czy poznałeś WordPresa wczoraj, czy wiele lat temu.

  Zwracamy uwagę na integrację społeczności. Nawet jeśli na początku usiądziesz sam, to w przerwie pomiędzy prezentacjami, możesz nagle dołączyć do najbardziej hardcorowych programistów WordPressa w Polsce… i nic się nie stanie.

  Są tacy sami jak Ty, piją piwo, zieloną herbatę lub mają uczulenie na gluten. Poznajcie się, to tego wieczoru najważniejsze!

  Jestem hardkorem! Kodze nawet przez sen!

  Grubo, ale o to chodzi! Kod to poezja! Nie martw się, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

  Po pierwsze, jeśli znasz WordPressa jak własną kieszeń, może podzielisz się tą wiedzą z innymi członkami społeczności? Daj znać, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.

  Po drugie, staramy się, aby na każdym spotkaniu pojawili się goście spoza Kalisza, którzy na WordPressie zjedli zęby. Na pewno spotkasz ich na WordUp! Kalisz. Nawet jeśli tego dnia nie będą mieli prezentacji, to zapewniam Cię, będą siedzieć na widowni i czekać, aby z Tobą porozmawiać.

  Prelegenci z WordCamp Polska lub WordCamp Europe? Proszę bardzo 😉 Osoby pracujące w Automatticu (twórcy WordPressa)? Bardzo proszę! Najbardziej aktywni członkowie polskiej społeczności i organizatorzy innych WordUpów? Oczywiście! Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin, Białystok, Trójmiasto, Toruń, Silesia! Postaramy się, aby odwiedzali nas stale w Kaliszu – mamy swoje układy ;).

  Jak przebiega WordUp! Kalisz?

  Photo by Jade Masri on Unsplash

  Na luzie. Na bardzo dużym luzie ;). Pamiętaj, że to spotkanie ma na celu budowanie społeczności i dzielenie się wiedzą z każdym. Dlatego też jedyne czego wymagamy, to otwarta głowa.

  Reszta nie ma znaczenia.
  Twój strój, kolor włosów, wzrost, poglądy nas nie interesują.
  Każdy jest równy wobec WordPressa ;).


  Na spotkaniach siedzimy swobodnie, pijemy napoje, wymieniamy się spostrzeżeniami i nie budujemy sztucznych podziałów między osobą występującą a resztą uczestników. Za chwile prowadzący może usiąść koło Ciebie przy stoliku ;).

  Udział zawsze jest bezpłatny! Oczywiście będzie nam diabelnie miło, jeśli polubisz naszą stronę na FB, profil na LinkedIn czy też zapiszesz się na nasze wydarzenie na MeetUpie. Nie ma to jednak wpływu na Twój udział. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść.

  Lokalizacja

  Tym razem znów zmieniamy lokalizację! Widzimy się w Kaliszforni 😉

  Noclegi

  Postaramy się załatwić zniżki dla osób, które zechcą nas odwiedzić w Kaliszu. Work in progresssss… Tymczasem łapcie listę miejsc, gdzie, naszym zdaniem, warto przenocować w Kaliszu.

  Hotel Calisia

  W obrębie 5 minut marszu od miejsca docelowego. Na pograniczu dzielnicy staromiejskiej. Polecamy ;).

  Hotel Europa

  Najbliżej WordUp! Kalisz. Bliżej się już nie da ;). 

  Komoda Club Residence

  Od WordUp! Kalisz dzieli Was 5 minut spaceru. 

  Magic Garden Hostel

  10 minut drogi od WordUp! Kalisz. Cały czas wzdłuż Prosny. Po drodze McDonalds ;).

  Baba hostel

  Kawałek dalej niż Hotel Europa, ale ceny zdecydowanie mniejsze. Nadal w zasięgu wzroku od WordUp! Kalisz.

  Hotel E.T.

  W innej dzielnicy Kalisza, 20 minut spacerem. Spory parking.

  Pełna lista noclegów w Kaliszu.

  Kalisz

  Kalisz, Park Miejski
  Kalisz, Park Miejski

  Co tu dużo mówić. Kalisz to Kalisz ;). Miejsce o najstarszej metryce pisanej w Polsce, Wenecja północy. Miasto z wielkim dziejowym pechem i z ogromnymi ambicjami. Spokój, cisza, nic się nie dzieje… droga na Ostrołękę.

  Jednym słowem najpiękniejsze miasto na świecie!

  Kalisz w Wikipedii

  Co jeszcze ciekawego

  Jeśli już przybyłeś na WordUp! Kalisz z dalekich stron, zostań z nami na dłużej. Być może te kilka wydarzeń pozwoli nam spędzić więcej czasu razem? Przedłużony weekend? Tylko w Kaliszu!

  Sprawdzaj też na bieżąco na COTUCOTAM. Tam znajdziesz zawsze najaktualniejszy kalendarz imprez ;).