WordUp! Kalisz

Jesteśmy społecznością! Społecznością, która skupiła się wokół WordPressa. Organizujemy cykliczne spotkania entuzjastów WordPressa w Kaliszu i chcemy pomóc sobie nawzajem w korzystaniu z tego największego systemu zarządzania treścią na świecie. Dołączysz?

Ponieważ polski język jest wspaniały, ale czasami może stwarzać wrażenie zorientowanego na jedną płeć, używamy czasami „męskich” zwrotów tylko dlatego, że robienie wtrąceń typu „chciał/chciała” utrudnia czytanie tekstu.

Czym jest WordUp! Kalisz?

Jest nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy z nas jest inny, każdy z nas używa WordPressa inaczej.

Kto to rozpoczął?

Każdy z nas jest inny. Ponieważ ktoś musiał zacząć, czworo kompletnie różnych osób postanowiło zorganizować WordUp! Kalisz. Trochę dla siebie, trochę dla lansu ;), trochę z nudów… no dobra, w to nikt nie uwierzy ;), a tak naprawdę dla Ciebie!

Co tak naprawdę teraz robimy? Kim jesteśmy?


Jedni korzystają z niego do obsługi swoich stron internetowych, które zapewniają funkcjonowanie ich fundacji czy też innych, podobnych działań i przyczyniają się do siania pozytywnej energii w Kaliszu i nie tylko.

Inni wykorzystują WordPressa w swoich firmach i dzięki temu mogą zapewnić sobie perspektywy rozwoju, tworzą miejsca pracy i współtworzą lokalny biznes, który rozrasta się już do globalnej skali.


Niektórzy z nas zawodowo zajmują się szkoleniami z tematyki WordPressa, na które nie tak łatwo się dostać;) i wpadają do Kalisza tylko na chwilę pomiędzy jedną a drugą konferencją.

Znajdą się między nami także tacy, którzy współorganizowali największe spotkania użytkowników WordPressa w Polsce, czyli WordCampy. Pomagali też mniejszym społecznościom w innych miastach… czas więc, aby zrobili coś w Kaliszu!

Marcin „robin” Andrzejewski

Znam WordPressa od dawna, chyba aż za długo ;). Grałem „w identyfikatory” i byłem wolontariuszem podczas WordCamp Poznań oraz WordCamp Gdańsk. WordCamp Wrocław oraz WordCamp Warszawa to juz 100% zaangażowania i współorganizacja obu imprez. Sporo czasu spędziłem też ze społecznościami WordUp Wrocław i WordUp Warszawa. Po latach namawiań i szyder ;), w końcu postanowiłem zorganizować z równie zakręconymi ludźmi WordUp! Kalisz. I oto jest!

Zawodowo kreuje marki i wizerunki osobiste. Kreślę kreski i projektuję sprzedażowo. Po Kaliszu biegam w czerwonych trampkach;).  Dodatkowo:


Piotr Misztal

Piotr Misztal
Piotr Misztal

Developer, programista, grafik związany z WordPressem od 2005 roku. Miłośnik i propagator WordPressa, który edukuje w tej materii jeszcze od czasów, gdy inny tworzyli strony głównie na Joomli i śmiali się z WordPressa.

Byłem uczestnikiem wszystkich WordCampów w Polsce (oprócz jednego), wolontariuszem podczas WordCamp Poznań (https://2011.poznan.wordcamp.org/) i jednym ze sponsorów na WordCamp Gdynia (https://2016.gdynia.wordcamp.org/). Prowadzę stacjonarne szkolenia z WordPressa głównie w Warszawie i Wrocławiu. Poza tym buduję, naprawiam, optymalizuję i zabezpieczam strony i sklepy internetowe stworzone w oparciu o ten system.

Zawodowo właściciel firmy SzkoleniaMi.pl (http://www.szkoleniami.pl) zajmującej się szkoleniami IT (WordPress, Adobe, Microsoft).


Dawid Borowiak

Dawid Borowiak
Dawid Borowiak

Zakochany mąż, tata 3 pociech, prowadzę firmę rodzinną Borowiak Nieruchomości. Z WordPressem znam się od 2007 roku. Polubiliśmy się! 🙂

Uwielbiam nowe projekty, spacery z rodziną, oglądać z teściem hokeja na lodzie. Od 2010 roku działam w kaliskim samorządzie.

Kocham wspierać akcje społeczne, charytatywne, sportowe i kulturalne. Wierzę w społeczną odpowiedzialność biznesu i tak też prowadzę biznes.

Tomasz Jeżyk

Tomasz Jeżyk (z synem)

Uwielbiam poznawać nowe rzeczy, jedna z nich jest WordPress.

Z WordPressem zetknąłem się w 2010 roku i od tej pory zacząłem podróż razem z Nim w szerokim świecie jego możliwości.

Lubie sport, kawę oraz pomagać innym. Do zobaczenia na WordUp! Kalisz.

Nauczyciel, społecznik. Zobacz co jeszcze robię:

Czy ja też mogę?

Czy możesz? Nawet powinieneś 😉 Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zechcesz dołączyć do naszej społeczności i pomóc nam w organizacji przyszłych WordUpów w Kaliszu.

Dla nas nie ma znaczenia, jaką masz wiedze na temat WordPressa. Być może nie masz jej w ogóle! To nic, każdy kiedyś zaczynał, a nie ma lepszego sposobu na naukę i poznanie danego zagadnienia, niż nawiązanie znajomości z osobami, które zjadły na tym zęby. Dlatego bardzo Cię prosimy, skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza, lub strony na Facebooku. Czekamy na Ciebie.

    pssst… chcesz być prelegentem?
    Zgłoś się za pomocą dedykowanej strony!