WordUp! Kalisz nr 1

10 maja 2018 cafe.calisia.pl 18:00–20:00

Czym jest WordPress?

WordPress jest otwartym oprogramowaniem, z którym stworzysz piękną witrynę, blog czy aplikację. Jest używany do napędzania ponad 30% stron internetowych. Globalnie! Nie ma znaczenia, co chcesz zrobić w internecie, prędzej czy później i tak trafisz na WordPressa ;). Odwiedź oficjalny serwis WordPress PL i poznaj jego możliwości.

Czym jest WordUp! Kalisz?

Jest nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy z nas jest inny, każdy z nas używa WordPressa inaczej. Poznaj nas trochę lepiej.

Logo WordUp! Kalisz.
WordUp! Kalisz

Tematyka spotkania nr 1

Podstawy. Chcemy poznać Was jako społeczność, dlatego zaczniemy od początku i poopowiadamy sobie o WordPressie jaki takim, o tym, jak korzystać z niego poprawnie i być może trochę o jego przyszłości. Na spokojnie, bez spiny. Najważniejsze to się rozumieć.

Poznajmy się – poznając podstawy.

WordUp! Kalisz

Agenda

Photo by Anete Lūsiņa on Unsplash

Sami jeszcze nie wiemy ;). Dwie, trzy prezentacje. Start o 18:00. Więcej szczegółów podamy zaraz po przejrzeniu 1024 zgłoszeń jakie napłynęły do nas od potencjalnych prelegentów :). Daj znać jeśli też chcesz wystąpić, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.

18:00

Start, odpalenie, powitanie, kilka słów o WordUp! Kalisz i obowiązkowy ŻenującyŻartProwadzącego®

18:15

WordPress wtyczkami stoi
Piotr Misztal

Piotr zagłębi się w temat wtyczek do WordPressa, opowie o tym po co w ogóle są wtyczki, jakie są ich rodzaje, jak znaleźć i wybrać dobrą wtyczkę, jak ją zainstalować i włączyć oraz o przydatności, użyteczności i bezpieczeństwie wtyczek.

18:35

Dyskusja

18:45

Mity (nie)bezpieczeństwa
Krzysztof Dróżdż

Wokół bezpieczeństwa stron opartych o WordPressa narosło wiele mitów, a na ich podstawie cały czas powstają nowe. Część z nich jest niegroźna, inne prowadzą do bardzo poważnych zagrożeń, nie tylko dla Twojej strony, ale też pozostałych użytkowników internetu, a ich skutki bywają kosztowne. Warto więc zatrzymać się na chwilę i zweryfikować poprawność niektórych popularnych twierdzeń.

19:05

Dyskusja

19:15

Czy Gutenberg wygryzie page buildery?
Agnieszka Bury

Agnieszka przybliży nam temat nadchodzącego edytora WordPressa. Wyjaśni, w odpowiedzi na jakie problemy w WordPressie powstaje Gutenberg. Prezentacja będzie wstępem do dyskusji, czy nowy edytor ostatecznie przejmie funkcje page builderów takich jak Visual Composer, Divi, Elementor itp.

19:35

Dyskusja

19:45

Kilka słów na do wi dze nia

19:55

Oczekiwanie na niespodziankę 😉

Prelegenci

Kochamy Was bo dzielicie się wiedzą za darmo i w ramach budowania społeczności WordPressa w Kaliszu! Chwała Wam! ;).
Zgodnie z kolejnością prelekcji.

Piotr Misztal

WordPress wtyczkami stoi. Piotr Misztal

Developer, programista, grafik związany z WordPressem od 2005 roku. Miłośnik i propagator WordPressa, który edukuje w tej materii jeszcze od czasów, gdy inny tworzyli strony głównie na Joomli i śmiali się z WordPressa.

Byłem uczestnikiem wszystkich WordCampów w Polsce (oprócz jednego), wolonatiuszem podczas WordCamp Poznań (https://2011.poznan.wordcamp.org/) i jedym ze sponsorów na WordCamp Gdynia (https://2016.gdynia.wordcamp.org/). Prowadzę stacjonarne szkolenia z WordPressa głównie w Warszawie i Wrocławiu. Poza tym buduję, naprawiam, optymalizuję i zabezpieczam strony i sklepy internetowe stworzone w oparciu o ten system.

Zawodowo właściciel firmy SzkoleniaMi.pl (http://www.szkoleniami.pl) zajmującej się szkoleniami IT (WordPress, Adobe, Microsoft).

Krzysztof Dróżdż

Mity (nie)bezpieczeństwa. Krzysztof Dróżdż

Informatyk z wykształcenia, programista z zawodu. Od 2005 roku fan WordPressa, którego ceni za prostotę, intuicyjność i szybkość wdrożeń.

Wdrażał WP dla takich marek jak Próchnik, Browar Czarnków, czy ScanMed.

Agnieszka Bury

Czy Gutenberg wygryzie page buildery? Agnieszka Bury

WordPressówka od 2009 roku. Od dobrych kilku miesięcy zafasynowana całym zamieszaniem wokół Gutenberga, nowego edytora WordPress.

Śledzi wydarzenia z nim związane na bieżąco i te ważniejsze relacjonuje na swoim blogu o WordPressie.

Kto może przyjść na WordUp! Kalisz?

Photo by Alexandra Gorn on Unsplash

Ty! Nie ważne czy jesteś blogerem, korzystasz z WordPressa zawodowo i grzebanie w core jest dla ciebie chlebem powszednim, czy też nie masz jeszcze swojej strony internetowej. U nas nie ma to znaczenia.

Jestem tylko blogerem, technikalia mnie przerażają!

Photo by Prajjal Biswas on Unsplash

Fantastycznie! WordPress jest systemem, który pozwala na zarządzanie treścią.

Nie musisz znać się na technicznych aspektach robienia stron internetowych.

Podstawy zawsze chętnie wytłumaczą Ci członkowie społeczności – Ty skup się na tym, co robisz najlepiej – twórz dobre i wartościowe treści! Resztą zajmie się WordPress ;).

Potrzebuje stronę internetową, ale nie mam pieniędzy.

Photo by Jared Sluyter on Unsplash

Być może chcesz coś zrobić na rzecz lokalnej społeczności lub otwierasz własny biznes, ale nie wiesz jak zrobić stronę internetową?

Nic prostrzego, przyjdź na WordUp! Kalisz, a znajdziesz kogoś, kto podpowie jak zrobić to we własnym zakresie. Bez żadnych funduszy! WordPress jest darmowy! Zawsze był i zawsze taki będzie!

Nie wiem czy to dla mnie?

Photo by Icons8 team on Unsplash

Przyjdź, przekonaj się! Postaramy się, aby atmosfera była luźna i nikt nie siedział sam! To u nas bardzo ważne. Nie ma znaczenia czy poznałeś WordPresa wczoraj, czy wiele lat temu.

Zwracamy uwagę na integrację społeczności. Nawet jeśli na początku usiądziesz sam, to w przerwie pomiędzy prezentacjami, możesz nagle dołączyć do najbardziej hardcorowych programistów WordPressa w Polsce… i nic się nie stanie.

Są tacy sami jak Ty, piją piwo, zieloną herbatę lub mają uczulenie na gluten. Poznajcie się, to tego wieczoru najważniejsze!

Jestem hardkorem! Kodze nawet przez sen!

Photo by Seth Hays on Unsplash

Grubo, ale o to chodzi! Kod to poezja! Nie martw się, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Po pierwsze, jeśli znasz WordPressa jak własną kieszeń, może podzielisz się tą wiedzą z innymi członkami społeczności? Daj znać, bardzo chętnie posłuchamy Twojej prezentacji.

Po drugie, staramy się, aby na każdym spotkaniu pojawili się goście spoza Kalisza, którzy na WordPressie zjedli zęby. Na pewno spotkasz ich na WordUp! Kalisz. Nawet jeśli tego dnia nie będą mieli prezentacji, to zapewniam Cię, będą siedzieć na widowni i czekać, aby z Tobą porozmawiać.

Prelegenci z WordCamp Polska lub WordCamp Europe? Proszę bardzo 😉 Osoby pracujące w Automatticu (twórcy WordPressa)? Bardzo proszę! Najbardziej aktywni członkowie polskiej społeczności i organizatorzy innych WordUpów? Oczywiście! Wrocław, Łódź, Warszawa, Poznań, Kraków, Lublin, Białystok, Trójmiasto, Toruń, Silesia! Postaramy się, aby odwiedzali nas stale w Kaliszu – mamy swoje układy ;).

Jak przebiega WordUp! Kalisz?

Photo by Jade Masri on Unsplash

Na luzie. Na bardzo dużym luzie ;). Pamiętaj, że to spotkanie ma na celu budowanie społeczności i dzielenie się wiedzą z każdym. Dlatego też jedyne czego wymagamy, to otwarta głowa.

Reszta nie ma znaczenia.
Twój strój, kolor włosów, wzrost, poglądy nas nie interesują.
Każdy jest równy wobec WordPressa ;).


Na spotkaniach siedzimy swobodnie, pijemy napoje, wymieniamy się spostrzeżeniami i nie budujemy sztucznych podziałów między osobą występującą a resztą uczestników. Za chwile prowadzący może usiąść koło Ciebie przy stoliku ;).

Udział zawsze jest bezpłatny! Oczywiście będzie nam diabelnie miło, jeśli polubisz naszą stronę na FB czy też zapiszesz się na nasze wydarzenie na MeetUpie. Nie ma to jednak wpływu na Twój udział. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść.

Lokalizacja

Ten pierwszy raz uda nam się zorganizować dzięki gościnności cafe.calisia.pl, za co bardzo im dziękujemy.

Sami o sobie piszą skromnie „klimatyczna kaliska kawiarenka”, ale to tak naprawdę miejsce, gdzie powstawały i padały władze, spierały się najróżniejsze poglądy, zawiązywały się przyjaźnie na całe życie oraz gdzie od dawna można zjeść zdrowo, powoli i wygodnie.

źródło: https://web.facebook.com/kawiarenka/
źródło: https://web.facebook.com/kawiarenka/

Partnerzy

Staramy się, aby każde nasze spotkanie miało jakiegoś partnera, który zapewni uczestnikom dostęp do napoi w barze, przekąsek czy też wspomoże ciekawym gadżetem. Lecz o tym dowiesz się już bezpośrednio na spotkaniu ;).

Partnerem warto być! Chcesz nim zostać? Daj znać przez formularz poniżej.

  Noclegi

  Postaramy się załatwić zniżki dla osób, które zechcą nas odwiedzić w Kaliszu. Work in progresssss… Tymczasem łapcie listę miejsc, gdzie, naszym zdaniem, warto przenocować w Kaliszu.

  Komoda Club Residence

  Od WordUp! Kalisz dzieli Was 5 minut spaceru przez Park Miejski. 

  Hotel Europa

  Najbliżej WordUp! Kalisz. Bliżej się już nie da ;). 

  Magic Garden Hostel

  10 minut drogi od WordUp! Kalisz. Cały czas wzdłuż Prosny. Po drodze McDonalds ;).

  Baba hostel

  Kawałek dalej niż Hotel Europa, ale ceny zdecydowanie mniejsze. Nadal w zasięgu wzroku od WordUp! Kalisz.

  Hotel Calisia

  Nadal w obrębie 5 minut marszu od miejsca docelowego. Na pograniczu dzielnicy staromiejskiej.

  Hotel E.T.

  W innej dzielnicy Kalisza, 20 minut spacerem. Spory parking.

  Pełna lista noclegów w Kaliszu.

  Kalisz

  Kalisz, Park Miejski
  Kalisz, Park Miejski

  Co tu dużo mówić. Kalisz to Kalisz ;). Miejsce o najstarszej metryce pisanej w Polsce, Wenecja północy. Miasto z wielkim dziejowym pechem i z ogromnymi ambicjami. Spokój, cisza, nic się nie dzieje… droga na Ostrołękę.

  Jednym słowem najpiękniejsze miasto na świecie!

  Kalisz w Wikipedii

  Co jeszcze ciekawego

  Jeśli już przybyłeś na WordUp! Kalisz z dalekich stron, zostań z nami na dłużej. Być może te kilka wydarzeń pozwoli nam spędzić więcej czasu razem? Przedłużony weekend? Tylko w Kaliszu!


  źródło: facebook Food Trucki w Kaliszu

  FOOD TRUCKI POWRACAJĄ DO KALISZA ‼

  ? Serdecznie zapraszamy na Zlot Foodtrucków!
  ? Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych!
  ? Zapraszamy do strefy chillout! 
  Nie zabraknie pysznego jedzonka?
  NA CO MASZ OCHOTĘ❓


  Sprawdzaj też na bieżąco na COTUCOTAM. Tam znajdziesz zawsze najaktualniejszy kalendarz imprez ;). 

  źródło: facebook COTUCOTAM.PL