Robisz dobrze! Powiedz o tym!

Głównym celem projektu jest pomoc merytoryczna oraz techniczna dla organizacji pozarządowych przejawiających zaangażowanie w rozwijaniu społeczności lokalnej, sukcesywne nagłaśnianie tych działań oraz w konsekwencji rozwój osób zaangażowanych w budowanie aktywnego współudziału w przestrzeni lokalnej. Chcemy, aby realnym i mierzalnym skutkiem naszych działań, było 5 stworzonych witryn internetowych, stanowiących oś komunikacji pomiędzy organizacją pozarządową, a mieszkańcami Kalisza (a nawet całego świata)!

UWAGA! Nawet, jeśli wypełniłeś formularz rekrutacyjny przed 21 października, prosimy abyś zrobił/zrobiła to ponownie – zrozum: procedury, papierologia itd. ;).

Czym jest WordUp! Kalisz?

Jest nieformalną grupą różnych ludzi, którzy w swoim życiu mają styczność z WordPressem i są zakochani w jego możliwościach, filozofii jaką ze sobą niesie i chcą dzielić się wiedzą! Każdy z nas jest inny, każdy z nas używa WordPressa inaczej.

Po co ten projekt?

W Kaliszu istnieje grupa organizacji pozarządowych, która pomimo posiadania bardzo ciekawych obszarów działania, mają spory problem z komunikacją ze społecznością lokalną.

Są to organizacje niezwykle kreatywne, zaangażowane w rozwijanie własnych pomysłów i projektów oraz mogące być idealnymi liderami lokalnych społeczności. Niestety brakuje im możliwości technicznych, aby opowiedzieć o sobie i swoich dokonaniach.

Problem ten bardzo dokładnie uwidocznił się podczas pierwszego kaliskiego spotkania społeczności związanej z WordPressem, która była szeroko reklamowana w mediach elektronicznych i tradycyjnych. Okazało się, że przyszła na nie spora grupa osób związana z organizacjami pozarządowymi, zainteresowana możliwościami jakie daje ta darmowa platforma, jednocześnie mająca spore problemy ze aspektem technicznym i finansowym przy jednoczesnej chęci posiadania własnej witryny internetowej.

Można więc uznać, że istnieje w Kaliszu grupa organizacji pozarządowych, potrzebujących pomocy w rozpoczęciu komunikowania swoich zalet i działań w środowisku lokalnym. Skoro na spotkanie o tematyce ogólnej i promocyjnie nieprofilowane do tego typu organizacji, pojawiło się kilkoro przedstawicieli takich organizacji z podobnym problemem, można założyć, że przy konkretnym i celowym działaniu promocyjnym, odzew będzie jeszcze większy.

Kto może temu zapobiec ;)?

Piotr Misztal

Piotr Misztal
Piotr Misztal

Developer, programista, grafik związany z WordPressem od 2005 roku. Miłośnik i propagator WordPressa, który edukuje w tej materii jeszcze od czasów, gdy inny tworzyli strony głównie na Joomli i śmiali się z WordPressa.

Byłem uczestnikiem wszystkich WordCampów w Polsce (oprócz jednego), wolonatiuszem podczas WordCamp Poznań (https://2011.poznan.wordcamp.org/) i jedym ze sponsorów na WordCamp Gdynia (https://2016.gdynia.wordcamp.org/). Prowadzę stacjonarne szkolenia z WordPressa głównie w Warszawie i Wrocławiu. Poza tym buduję, naprawiam, optymalizuję i zabezpieczam strony i sklepy internetowe stworzone w oparciu o ten system.

Zawodowo właściciel firmy SzkoleniaMi.pl (http://www.szkoleniami.pl) zajmującej się szkoleniami IT (WordPress, Adobe, Microsoft).


Marcin „robin” Andrzejewski

Znam WordPressa od dawna, chyba aż za długo ;). Grałem „w identyfikatory” i byłem wolontariuszem podczas WordCamp Poznań oraz WordCamp Gdańsk. WordCamp Wrocław oraz WordCamp Warszawa to juz 100% zaangażowania i współorganizacja obu imprez. Sporo czasu spędziłem też ze społecznościami WordUp Wrocław i WordUp Warszawa. Po latach namawiań i szyder ;), w końcu postanowiłem zorganizować z równie zakręconymi ludźmi WordUp! Kalisz. I oto jest!

Zawodowo kreuje marki i wizerunki osobiste. Kreślę kreski i projektuję sprzedażowo. Po Kaliszu biegam w czerwonych trampkach;).  Dodatkowo:

Co możesz zyskać?

Bardzo dużo!

Mamy cel i aspirację, aby przeszkolić minimum 5 organizacji pozarządowych z Kalisza i okolic ;).

Warsztaty

Dwa skondensowane dni warsztatowe, każdy z nich to 4 godziny praktycznej wiedzy… ale w luźnej i kameralnej atmosferze. Nauczysz się jak założyć witrynę dla swojej organizacji, wybierzesz domenę (Twój adres w internecie), zainstalujesz WordPressa i poznasz to fantastyczne narzędzie. Tak po prostu, za free i przy dobrym jedzeniu ;).

Domena

Własny adres w internecie! Pomożemy Ci dobrać odpowiednią domenę, opowiemy o tym jak wymyślić dobrą nazwę i kupimy ją dla Ciebie. Tak jest! Po szkoleniu domena jest twoja. Będziesz miał w niej witrynę internetową, skrzynki mailowe, a może nawet stworzysz własnego Facebooka ;).

Serwer

Czyli mały/wielki komputer, na którym trzymasz swoją witrynę. Musisz go mieć, nie ma wyjścia. Dlatego… kupimy Ci taki ;). A co, mamy gest ;). Dostaniesz on nas konto na serwerze i będziesz mógł tam trzymać swoją witrynę itd.

Brzmi dobrze? No to od dzieła!

Czekamy na zgłoszenia do 13 listopada. Wtedy poinformujemy Cię, czy udało Ci się zakwalifikować do programu. Potem działamy! ;).

    Zaznaczając zgodę na ich przetwarzanie TYLKO w celach kontaktowych na potrzeby tego projektu, umożliwisz nam wysłanie informacji zwrotnej. Inaczej nie damy rady ;( Zgodnie z obowiązującymi przepisami, możesz w każdej chwili zamienić, przenieść lub całkowicie wymazać swoje dane wysłane w tym formularzu. Mówisz i masz!